Wyszukiwarka

Aktualne promocje:

10% nakładu więcej!

+500

Jak projektować podkładki?

Spad

Wymagany spad dla każdego z boków w pracy przekazywanej do druku wynosi 3mm. Spad to obszar projektu, który zostaje usunięty w procesie sztancowania wydruków do formatu docelowego.

Wewnętrzny margines

Minimalny margines wewnętrzny wynosi 3mm, optymalny i zalecany to 5mm. Margines jest obszarem, w którym nie powinny się znajdować żadne elementy istotne takie jak teksty, logotypy i inne grafiki.

Rozdzielczość

Preferowana rozdzielczość pracy wynosi 300dpi, akceptowania rozdzielczość wynosi 200dpi i nie może być mniejsza.

Paleta barw

Pliki powinny być zapisane w palecie barw CMYK. Pliki zapisane w palecie RGB nie są akceptowane do druku.

Fonty

Fonty w projekcie powinny zostać zamienione na krzywe (zapis wektorowy). W przypadku fontów nie należy stosować domieszki pozostałych kolorów (używać tylko kolor czarny - K: 100%), gdyż napisy mogą być rozmazane a na krawędziach mogą pojawić się przebicia innych kolorów.

Kolory dodatkowe

Kolory z innych palet tj. Pantone, powinny być oznaczone w programie jako "kolor dodatkowy" z zadaną wartością, w przeciwnym wypadku w trakcie zapisu pliku do druku, program może zamienić dodatkowy kolor na kolor z palety podstawowej (CMYK).

Pliki

Preferowane formaty plików do druku to PDF, TIFF, PSD, CDR, AI, EPS.
Pliki nie powinny zawierać znaczników drukarskich tj. linii cięcia, pasków kolorów, paserów itp. Pliki powinny być wygenerowane w formacie docelowym powiększonym o spad. Dokumenty wielostronicowe prosimy zapisywać do jednego pliku PDF.
jak projektować